Tel : 0312 815 10 43 - 44

Asfalt Kimyasallari

Asfalt Emülsiyon Üretimi

Asfalt Emülsiyon Üretimi

Kazanda bulunan asfalt emülsiyon tesisimizde anyonik ve katyonik emülsiyon üretimi yapmaktayız. Üretimlerimiz kimyagerimiz tarafından karayolları teknik şartnamesine uygun şekilde yapılmaktadır. Asfalt emülsiyonları;asfalt küreciklerin bazı kimyasal maddeler yardımı ile su içerisinde homojen bir şekilde dağılmasından oluşan bir sistemdir.

Devamı
Asfalt Emülgatörleri

Asfalt Emülgatörleri

Asfalt emülsiyonları; asfalt küreciklerinin bazı kimyasal maddeler yardımı ile su içerisinde homojen bir şekilde dağılmasından oluşan bir sistemdir. Asfalt emülsiyonu imalatında emülgatör adı verilen kimyasal maddeler kullanılır.

  • Anyonik asfalt emülsiyonları
  • katyonik asfalt emülsiyonları
Devamı
Soyulmayı Önleyici Asfalt Katkı Malzemesi - DOP

Soyulmayı Önleyici Asfalt Katkı Malzemesi – DOP

Daha güvenli, daha ekonomik, daha sağlam bitümlü yol kaplamaları için çevre ve insan sağlığını önemseyerek ürettiğimiz soyulmayı önleyici asfalt katkı malzemesi DOP tüm dünyada ve ülkemizde başarı ile kullanılmakta olup ilgili kuruluşlar tarafından onaylanmıştır.

Devamı
Polimerler (SBS)

Polimerler (SBS)

Bu maddeler asfaltın modifikasyonu için termoplastik polimerlerin karışımından oluşan granül halindeki ürünlerdir. Artan trafik yükü ve araç sayısı asfalt yol kaplamalarının daha hızlı bozulmasına sebep olmaktadır. Günümüzde asfalt yol üstyapı kaplamalarında başta SBS olmak üzere değişik modifiye edici katkı maddeleri kullanılmaktadır.

Devamı
Bağlayıcı Malzemeler

Bağlayıcı Malzemeler

Bağlayıcı Malzemeler, asfalt ve beton yollardaki çatlakların ve derzlerin doldurulumunda ve onarımında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanan, bitüm bazlı ve sıcak uygulanan bir malzemedir. Malzemenin yüzeye serilmesi pratiktir ve uygulandığı yüzeyde çok güçlü bir bağ oluşturur.

Devamı
Kaplamalar için Renklendiriciler

Kaplamalar için Renklendiriciler

Kullanım amacına bağlı olarak muhtelif reçine ve sentetik dolgularla küçük veya geniş alanlar için özel olarak tasarlanmış açık ve kapalı alanlarda kullanılabilen estetik, dekoratif, hijyenik, kaydırmaz, hava koşullarına ve ısı farklılıklarına, yoğun yaya trafiğine ve kimyasallara dayanıklı yol ve zemin kaplama malzemesidir.

Devamı
Kar ve Buz Çözücü Solüsyonlar

Kar ve Buz Çözücü Solüsyonlar

Yol üzerinde buz oluşumunu ve karın yol yüzeyine yapışmasını engelleyen kimyasal bir sıvıdır. Fiziksel olarak likit haldedir. Açık sarı renkte, kokusuz, pH aralığı 6-9 dur. Nem tutucudur, ağır trafik şartlarında dahi yüzeyde kalır.

Devamı
Örgülü ve Örgüsüz Geotekstiller

Örgülü ve Örgüsüz Geotekstiller

Örgülü Geotekstil, polipropilen veya polyester hammadesinden yapılan, biri üretim yönünde diğeri üretime dik yönde uzanan ipliklerden oluşturulan geotekstillerdir. Örgüsüz Geotekstil, sentetik kısa elyafların iğneleme yöntemiyle mekanik olarak keçe haline getirilmesiyle oluşan ürüne örgüsüz geotekstil denir.
Devamı
Sentetik Transparan (Şeffaf) Bağlayıcılar

Sentetik Transparan (Şeffaf) Bağlayıcılar

Değişik renklerde yollar yapmak için siyah renkli klasik bitümün yerine şeffaf özel bir bağlayıcı maddedir. Doğal toprak renginden parlak kırmızıya, daha canlı açık mavi, sarı, yeşile veya istenen renklerde yol yapılabilir.

Devamı
Sıcak Uygulamalı Çatlak Dolgu Malzemesi - Mastik Asfalt

Sıcak Uygulamalı Çatlak Dolgu Malzemesi – Mastik Asfalt

Modifiye asfalt, polimerler, plastifiyan ve dolgu maddelerinden oluşan sıcak uygulamalı kullanıma hazır çatlak tamir, derz dolgu ve yalıtım malzemesidir.

Devamı
Sıkıştırılmış Doğal Mikro Fiberler

Sıkıştırılmış Doğal Mikro Fiberler

Fiberler Taş Mastik Asfalt (TMA) gibi açık gradasyonlu, yüksek bitüm oranlı karışım uygulamalarında kullanılmaktadır. Fiberler saf selülozik veya mineral mikrofiberleri asfalt karışımının stabilitesini artırır.

Devamı
Translate »